Aktuality

Doporučení PS korporátního pojištění ke stanovení pojistných částek budov a staveb

05.01.2022 16:44

V souvislosti s pozorovanými změnami v ekonomice, kterými jsou zvyšující se inflace, dynamicky rostoucí ceny materiálů, energií a prací, se pracovní skupina korporátního pojištění ČAP rozhodla vydat doporučení pro stanovení pojistných částek budov a staveb.

Růst cen nemovitostí nepolevuje. Pozor na podpojištění

05.01.2022 16:32

Ceny nemovitostí letí nahoru. Dobrá zpráva pro jejich majitele, hodnota jejich majetku roste. Na druhou stranu ale v případě nějaké nepříznivé události mohou výrazně prodělat, pokud nemají svou nemovitost dostatečně chráněnou sjednaným pojištěním. Proto více než jindy byste se nyní měli o pojištění majetku zajímat a případně svou smlouvu aktualizovat.

Téměř polovina Čechů neví, na jakou hodnotu má pojištěnou svou nemovitost

26.11.2021 09:37

„Pojištění střechy nad hlavou je klíčová věc, přesto bohužel stále existuje až 40 % nemovitostí, které nejsou vůbec pojištěny. Zároveň permanentně rostou ceny stavebních prací – a některé materiály zdražily za poslední roky i dvojnásobně. Ovšem pojistná částka tomu v řadě případů naprosto neodpovídá,“ varuje Eva Poláchová, členka představenstva Kooperativa…

Tornádo: Plnění pojišťoven přesáhlo miliardu korun. Stát vyplatil jen 27 milionů

10.08.2021 09:40

Před měsícem se oblastí Hodonínska a Břeclavska přehnalo tornádo, které svou silou v naší zemi nemělo zatím obdoby. Během několika desítek minut způsobilo škody za mnoho miliard, pojišťovny odhadují pojištěné škody na více než pět a půl miliardy korun. Jak probíhá vyřízení pojistných událostí podle údajů ČAP?

Následky pandemie přinášejí nová rizika do pojištění manažerské odpovědnosti

14.04.2021 07:49

Koronavirová pandemie a její ekonomické důsledky vedou ke vzniku nových rizik pro řídcí pracovníky. Podle aktuální D&O studie realizované pojišťovnou AGCS k nim patří rostoucí rizika insolvence, vyšší ohrožení kybernetické bezpečnosti a stoupající počet akcionářských hromadných žalob.