Ke stažení - pojištění vozidel

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je účastník dopravní nehody  povinen přivolat Policii ČR v případech, kdy majetková škoda u některého z účastníků dopravní nehody přesáhne nově stanovený limit 100 tis. Kč. V takových případech mají ale účastníci dopravní nehody povinnost sepsat jednotný evropský formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Záznam poskytuje souhrnný přehled všech informací, které je nutné při zdokumentování nehody uvést, zejména místo a čas nehody, identifikaci účastníků a popis průběhu dopravní nehody.

Formulář by měl každý řidič vozit s sebou ve vozidle, při uzavření pojištění vozidla jej obdrží od své pojišťovny. K dispozici je na všech pobočkách pojišťoven, nebo si zde můžete stáhnout jeho nepropisovací verzi.

 

Novinky & aktuality

Jízda na kole bez pojištění zavání finančním průšvihem
Úterý, 11. Červenec 2017

Cyklistická sezóna je v plném proudu a se začínajícími prázdninami vyrazí na kola další tisíce lidí. Cyklisté jsou bohužel jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Než tedy šlápnete do pedálů, rozhodně byste měli myslet na sjednání vhodných pojištění.

Celý článek...
 
Denní odškodné. Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy?
Čtvrtek, 12. Leden 2017

Úrazové pojištění slouží především jako zajištění pro vážné úrazy, které končí trvalými následky s tělesným poškozením vyšším než 10 procent. Součástí pojistek může být ale i krytí drobných úrazů, které se léčí třeba jen několik dnů či týdnů.

Celý článek...
 

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení
Telefon
Email
Vaše zpráva