Ke stažení - pojištění vozidel

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je účastník dopravní nehody  povinen přivolat Policii ČR v případech, kdy majetková škoda u některého z účastníků dopravní nehody přesáhne nově stanovený limit 100 tis. Kč. V takových případech mají ale účastníci dopravní nehody povinnost sepsat jednotný evropský formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Záznam poskytuje souhrnný přehled všech informací, které je nutné při zdokumentování nehody uvést, zejména místo a čas nehody, identifikaci účastníků a popis průběhu dopravní nehody.

Formulář by měl každý řidič vozit s sebou ve vozidle, při uzavření pojištění vozidla jej obdrží od své pojišťovny. K dispozici je na všech pobočkách pojišťoven, nebo si zde můžete stáhnout jeho nepropisovací verzi.

 

Novinky & aktuality

Příspěvek nepojištěných motoristů opět na scéně
Úterý, 06. Únor 2018

Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

Celý článek...
 
Mráz a sníh přinášejí specifické škody. Lze se proti nim pojistit?
Úterý, 06. Únor 2018

S příchodem typických zimních podmínek, jakými jsou sníh, mráz, led nebo námraza, vzniká řada dodatečných rizik spojených se škodami specifickými pro současné období. Proti většině z nich se lze bránit dobře sjednaným pojištěním, nicméně i tak je třeba dbát některých zásad. UNIQA přináší přehled hlavních nebezpečí s tipy, jak předcházet nemilým událostem.

Celý článek...
 

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení
Telefon
Email
Vaše zpráva