Ke stažení - pojištění vozidel

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je účastník dopravní nehody  povinen přivolat Policii ČR v případech, kdy majetková škoda u některého z účastníků dopravní nehody přesáhne nově stanovený limit 100 tis. Kč. V takových případech mají ale účastníci dopravní nehody povinnost sepsat jednotný evropský formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Záznam poskytuje souhrnný přehled všech informací, které je nutné při zdokumentování nehody uvést, zejména místo a čas nehody, identifikaci účastníků a popis průběhu dopravní nehody.

Formulář by měl každý řidič vozit s sebou ve vozidle, při uzavření pojištění vozidla jej obdrží od své pojišťovny. K dispozici je na všech pobočkách pojišťoven, nebo si zde můžete stáhnout jeho nepropisovací verzi.

 

Novinky & aktuality

Pojištění odpovědnosti: pozor na výluku hrubé nedbalosti a další háčky
Pondělí, 23. Říjen 2017

Když člověk způsobí dopravní nehodu při řízení motorového vozidla, hradí se vzniklé škody z jeho povinného ručení. Co když ale někdo způsobí škodu při cyklistice, lyžování nebo jiném rekreačním sportování, při návštěvě známých, na nákupu nebo třeba při provozu domácnosti?

Celý článek...
 
Češi jsou podpojištění
Pondělí, 09. Říjen 2017

Češi vydávají výrazně méně peněz za pojištění majetku, zdraví i života než lidé ve vyspělých evropských státech. Podle finančních poradců je jedním z důvodu skutečnost, že Češi jsou podpojištění a neplatí si ve svých pojistkách dostatečné pojistné krytí.

Celý článek...
 

Kontaktujte nás

Jméno a příjmení
Telefon
Email
Vaše zpráva