Kroupy vyjdou Česko na stovky milionů. „Zmasakrovaly“ úrodu, auta i domy

27.05.2016 10:18 |

„V tento okamžik máme nahlášeno 360 škod za celkem 18,5 milionu korun. Počet škod se samozřejmě mění s tím, jak je klienti postupně hlásí," řekla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Nejvíce škod je hlášeno ze Středočeského kraje, následují kraje Ústecký a Jihočeský. Převažují škody na majetku občanů, ČP má nahlášeno již 60 poškozených automobilů.


Kooperativa má z pojištění majetku zatím nahlášeno 200 škod, u vozidel je to 50 škod. Jejich celková výše přesáhla podle mluvčího pojišťovny Milana Káni osm milionů Kč. Nejvíce škod je z okolí Milína, Hořovic a Kladna. „Očekáváme, že několik desítek škod nám ještě v průběhu dneška a středy klienti nahlásí," dodal.

Výsledek obrázku pro obrázky krupobití

Od úterního rána se operátorům Allianz dovolalo více než 130 klientů. Jsou mezi nimi podle mluvčího Václava Bálka i tři desítky motoristů, kteří mají na autech vzpomínku na pondělí ve formě 'bradavic na kapotě'. „Základní početní jednotkou pro následky pondělního počasí jsou jednotky milionů Kč. Kolik jich bude celkem, to ukážou následující dny," podotkl. Vedle krupobití likvidátoři evidují škody z lokálních povodní a záplav i z přepětí po úderech blesku.